Ovalette Geleto Dondurma Emülgatör 5 Kg

Ovalette Geleto Dondurma Emülgatör 5 Kg

113,40 TL
Vergiler Hariç: 105,00 TL
Ürün Kodu: ST492
Stok Durumu: 4 Adet Mevcut

Overview

Ovalette Geleto Dondurma Emülgatör 5 KgEmülgatörler, dondurmanın daha akıcı bir yapıda olmasını sağlamak ve servis yapıldıktan sonra hızla erimemesini garantiye almak için donma işlemi esnasında ilave edilirler ve aynı zamanda donma-çözünme kararlığı...

Ovalette Geleto Dondurma Emülgatör 5 Kg

Emülgatörler, dondurmanın daha akıcı bir yapıda olmasını sağlamak ve servis yapıldıktan sonra hızla erimemesini garantiye almak için donma işlemi esnasında ilave edilirler ve aynı zamanda donma-çözünme kararlığını düzenlerler. Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri (E 471), lesitin (E322) ve polisorbatlar (E 432, E 436) dondurma üretiminde yaygın olarak kullanılan emülgatörlerdir.

Malzemeler : 10.000 ml. Süt 2.750 gr.Şeker 50 gr. Yerli salep veya Guar Gum 125 gr. GELETO Dondurma Emülgatörü

Yapılışı : Geleto ,az bir miktar sıcak süt ile çırpıldıktan sonra kazanda kaynayan dondurma sütüne yedirilir.Kap ocaktan alınır ve isteğe göre bir miktar kakao tozu,vanilya veya sakız ilave edildikten sonra 15 dk kadar bir çırpma teli ile savrulur.Buzdolabında bir müddet soğutulduktan sonra dondurma makinesinde çevrilmek için hazırdır.

Not: Pastörize süt ve Guar Gum kullanmak suretiyle kaynatmaya gerek kalmadan bütün malzemeyi bir kazanda çırpma teli ile iyice çırpınız ve daha sonra dondurma makinesinde çeviriniz.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama Kötü           İyi